Przeglądarka, z której korzystasz ma wyłączoną obsługę JavaScript. Prosimy, włacz obsługę JavaScript, by ulepszyć wyświetalnie.

Nie tylko dla przyrodników!

oferta na rok 2024

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy firma Via Mercatorum jest organizatorem wycieczki?

  Firma Via Mercatorum jest organizatorem zajęć edukacyjnych. Organizatorem wycieczki jest szkoła. Warsztaty można również zorganizować w dowolnej miejscowości na Mierzei Wiślanej (Jantar, Junoszyno, Kąty Rybackie, Krynica Morska, Mikorzewo, Skowronki, Stegna, Sztutowo) ośrodku wypoczynkowym wskazanym przez szkołę.

 2. W jakim ośrodku grupy będą zakwaterowane?

  Najczęściej grupy zakwaterowane są w następujących ośrodkach w Kątach Rybackich: TMT, Relaks, Zielony Domek.

 3. Czy organizator zapewnia ubezpieczenie?

  Nie. Grupy ubezpieczają się we własnym zakresie.

 4. Czy do Warsztatów można uzyskać dofinansowanie?

  Tak. Więcej informacji znajduje się w cenniku.

 5. Do kiedy należy wpłacić zaliczkę i w jakiej wielkości?

  Najlepiej do końca lutego, po uprzednim telefonicznym kontakcie z organizatorem; kwota 1000-2000 zł. Reszta płatna gotówką na miejscu lub przelewem.

 6. Czy można otrzymać fakturę „indywidualną”, tj. dla uczestnika warsztatów?

  Można, ale tylko za zajęcia i noclegi z wyżywieniem. Proszę faktury i rachunki indywidualne ograniczyć jedynie do niezbędnego minimum (tylko dla rodziców, którzy otrzymają dofinansowanie z zakładu pracy). Proszę też uprzednio upewnić się czy zakładom pracy nie wystarczy zaświadczenie ze szkoły o poniesionych kosztach. W takim wypadku można zsumować wszystkie wydatki (w tym także autokar, wstępy do muzeów itd.) Należy przekazać organizatorowi dane, dla kogo ma być faktura wystawiona.

 7. Czy w przypadku niekorzystnej pogody zajęcia się nie odbywają?

  Nie. Zajęcia odbywają się bez względu na pogodę. Cechą naszego klimatu jest zmienność pogody. Proszę więc zabrać odpowiednie ubranie na każdą pogodę.

 8. Jak przygotować się do Nadmorskich Warsztatów Przyrodniczch?

  Wszystkie zajęcia odbywają się niezależnie od warunków pogodowych dlatego przede wszystkim prosimy zadbać o odpowieni ubiór. Na zajęcia o nietoperzach warto zabrać latarki (wystarczy jedna na dwie osoby). Na biegu na orientację przydaje się strój sportowy (ale bez przesady – to nie jest obóz sportowy!) oraz długopisy i telefony komórkowe. Na zajęcia z ornitologii warto zaopatrzyć się w lornetkę.

 9. Czy zajęcia dla uczniów szkół podstawowych nie są za trudne?

  Nie. Choć najczęściej korzystają z nich licealiści z klas biologiczno-chemicznych to w przypadku młodszych uczniów tematyka zajęć jest odpowiednio dostosowywanai i modyfikowana. Każdy znajdzie coś dla siebie. To nie są warsztaty wyłącznie dla przyrodników.

 10. Czy można ułożyć plan zajęć tak, by albo przedpołudnie albo popołudnie było wolne (bez zajęć)? Albo by cały jeden dzień był wolny na wycieczkę?

  Do tej pory zawsze udawało się w taki sposób dostosować plan zajęć, choć bywa to kłopotliwe. Wszystko zależy od tego ile jest grup w jednym terminie, który prowadzący i kiedy może przyjechać na zajęcia itd. Lepiej zostać dzień dłużej i poświęcić go np. na zwiedzanie Trójmiasta.